Fotogalerie z letu do Hahnweide s dalšími Bückery

HAHNWEIDE - legendární letecký den/slet historických letadel, poblíž Německého Stuttgartu.

Kdo tam nebyl stejně nemůže pochopit. Proč? Ta jedinečná atmosféra stovek historických eroplánů narovaných v několika řadách do sebe  na "flightline" že to zdálky vypydá jako smetiště. Nádherné a  hoodně drahé smetiště:)

Do Hahnweide jsem se chystal už v roce 2011, ale pak přišla pozvánka na letecký den SIAF na Sliači a letěl jsem tam, což je také hodně zajímavý letecký výlet. Mít možnost předvést akrobacii na takovémto významném leteckém dnu se neodmítá.

Letos jsem vábení tohoto leteckého setkání neodolal. Jako jeden z prvních jsem se registroval, že přiletím a pak už jen čekání na den "D".

Postupně jsem se domluvil s Petrem Handlíkem, že poletíme spolu do Beilingers k našemu kamarádovi Arturovi Düsternhoferovi a odtamtud společně do Hahnweide. V Beilingries se nás nakonec sešlo 5 Bückerů a jeden Jodel a vyrazili jsme.

Na místě už to žilo: vyhlídkové lety dvoulošníkem AN 2, vyhlídkové lety Junkersy Ju 52, letecká akrobacie, historické kluzáky, warbirdy, prostě pastva pro milovníky historických letadel. Ale o tom příště.