Vyhlídkový paraglidingový tandemový let - Beskydy Beskydy

Vyhlídkový paraglidingový tandemový let - BeskydyZÁKLADNÍ TANDEM PARAGLIDING

Tento let je určen pro všechny, kteří se chtějí blíže seznámit s paraglidingem. Tandemový let Vám přinese krásný zážitek a nádherný pohled z ptačí perspektivy. Během letu budete mít dostatek času vychutnat si vše co s létáním souvisí. Tandemový pilot Vám ukáže jak se padákový kluzák ovládá a rád odpoví na všechny Vaše otázky.

Doba letu je přibližně 5 až 15 minut (dle meteorologických podmínek). Let si můžete po domluvě s pilotem změnit před uskutečněním letu na termický nebo akrobatický. Rozdíl v ceně tedy doplatíte na místě.

Celý průběh letu Vám můžeme zaznamenat na širokoúhlou kameru a vy si jej odnesete na pamětové kartě, která je v ceně záznamu.

TERMICKÝ TANDEM PARAGLIDING

 

Termický let je určen pro ty, kteří už si chtějí paragliding vychutnat na plno a vyzkoušet si kroužení a stupání v termických proudech. Během letu se dostaneme nad vrchol kopce a Vy se na okolní krajinu podíváte s opravdu velké výšky. Síla stoupavých proudů může dosahovat přes 8m/s což zaručuje nevšední zážitek.

Doba letu je přibližně 20 až 30 minut a trvá tedy déle než tandemový let.

Let si můžete po domluvě s pilotem změnit před uskutečněním letu na akrobatický. Rozdíl v ceně tedy doplatíte na místě.

Celý průběh letu Vám můžeme zaznamenat na širokoúhlou kameru a vy si jej odnesete na pamětové kartě, která je v ceně záznamu.

AKROBATICKÝ TANDEM PARAGLIDING

Tento let je určen zejména pro ty, kterým nestačí "pouhé" létání a chtějí umocnit svůj andrenalinový zážitek. Pokud rádi zažíváte intenzivní stavy, vyplavený endorfin a široký úsměv po překonání exterémních situací, tak neváhejte a pojďte si to vyzkoušet. Zažijete maximální vzrušení a adrenalin. Během letu si vyzkošíte stoupání v termice a v akrobatických figurách přetížení přes 4G a opadání více než 15m/s

V průběhu letu s Vámi pilot nastoupá potřebnou výšku a následně provede různé akrobatické prvky mezi které patří např. spirála, wingover nebo sat. Doba letu je přibližně 20 až 30 minut.

Celý průběh letu Vám můžeme zaznamenat na širokoúhlou kameru a vy si jej odnesete na pamětové kartě, která je v ceně záznamu.

TANDEMOVÝ LET  PLUS

Tento let je určen pro všechny, kteří se chtějí blíže seznámit s paraglidingem a zažít něco navíc, než u tandemového letu. Tento let je okořeněn ochutnávkou z akrobatických prvků jako jsou wingover a spirála, které Vám natočíme na video. Během letu budete mít dostatek času vychutnat si vše, co s létáním souvisí a získate tak nezapomenutelný zážitek. Tandemový pilot Vám ukáže jak se padákový kluzák ovládá a rád odpoví na všechny Vaše otázky.

Doba letu je přibližně 5 až 20 minut (dle meteorologických podmínek).

Celý průběh letu Vám  zaznamenáme na širokoúhlou kameru a vy si jej odnesete na pamětové kartě, která je v ceně letu.

Cena nezahrnuje:

  • Dopravu klienta na místo letu
  • Dopravu klienta na startovací plochu (lanovou dráhou za 60 Kč, nebo autem pilota za 100 Kč)
  • Možnost prodloužení letu o 10 minut za 500 Kč na místě

KDE LÉTÁME:

Ondřejník Skalka, Javorový vrch, Velký Javorník (dle dohody a meteo podmínek)

PRŮBĚH LETU

 Tandemové lety provozujeme v horách, kde využíváme oficiálních startovacích a přistávacích ploch. V nabídce máme několik terénů. O vhodném startovišti rozhoduje pilot podle aktualních meteorologických podmínek. Pro každý letový terén je vhodný jiný směr a intenzita větru. Naší snahou je uskutečnit co nejlepší a nejdelší let s maximální bezpečností.

Před každým letem Vám tandempilot vysvětlí průběh letu od samého rozložení padáku až po závěrečné přistání. Dozvíte se všechny potřebné a důležité informace pro bezpečný start, let a přistání.

Před startem Vás pilot nastrojí do sedačky a seřídí Vám ji na míru. Povinnou výbavou je přilba, kterou Vám dáme k dispozici. Pro let je vhodné sportovní oblečení, dostatečně teplé s ohledem na aktuální počasi. Vhodná je pevná kotníková obuv.

Po nastrojení a Vašeho zaškolení si tandemový pilot připraví padák k letu a poté Vás připne před sebe do tandemu. V daný moment jste připraveni ke vzletu. Pilot počká na vhodné meterologické podmínky (správný směr větru a jeho internzita musí být vhodný pro uskutečnění vzletu). Na pokyn tandempilota se rozběhnete a po pár krocích se vznesete a letíte. Další průběh letu je závislý na druhu zvoleného letu. Rozdíly mezi lety jsou posány u jednotlivých produktů.

Konečnou fází letu je přiblížení na přistávací plochu a samotné přistání. Jedná se o přistání na předem domluvené ploše. Pilot se postará o bezpečné dosednutí s padákovým kluzákem, vy jen uděláte pár kroků a jste opět na pevné zemi.

Pro absolvování letu není třeba zvláštní fyzická kondice. Tandemové padáky mají velké váhové rozpětí, a proto je tandemové létání vhodné pro klienty od cca 30 do 120 kilogramů. Takže létáme i s dětmi, podmínkou je samozřejmě souhlas rodičů.